Poznaj niekonwencjonalne rzeczy zrobione z tektury

Tektura falista istnieje od około 200 lat. Pierwotnym celem było oczywiście opakowanie, ale od tego czasu ludzie przekształcili proste brązowe pudełko w kilka naprawdę zabawnych i innowacyjnych rzeczy. Oto niektóre z najfajniejszych przedmiotów z tektury, które możesz kupić, zrobić lub po prostu pomarzyć o ich posiadaniu. Jak zobaczysz, jest to często pomijany materiał o imponującym zakresie zastosowań.

Kartonowe auto
W 2015 roku Lexus UK zaprezentował nadający się do jazdy samochód elektryczny wykonany z tektury. (Uwaga: można nim jeździć tylko w wysoce kontrolowanym środowisku, ponieważ koła są również wykonane z tektury). wycięte kawałki tektury, które zostały sklejone ręcznie za pomocą kleju na bazie wody. Silnik osadzony jest na ramie aluminiowo-stalowej. Ma działające drzwi, reflektory i replikę wnętrza.

Kartonowy domek do zabawy
Pomyśl tylko o całej tej wspaniałej pomysłowej zabawie, jaką Twoje dzieci mogą mieć z tym nowoczesnym kartonowym domem. Wrzuć tam koce i poduszki i rozpocznij zabawę. To jest coś, co potencjalnie możesz zrobić sam!

Ściana kartonowa
Mieszkasz na otwartej przestrzeni i chcesz wydzielić części domu? Zamiast wybierać jedną z tych typowych ścianek działowych, dodaj odrobinę koloru do swojego pokoju za pomocą jednej z tych wolnostojących, modułowych ścian z kartonu. Można dowolnie konfigurować co czyni je idealnymi dla tych, którzy potrzebują elastyczności.